Topping D-30

Po tom čo mi p. Janečka upravil univerzálny prehrávač ako aj CD prehrávač k mojej absolútnej spokojnosti som sa rozhodol skúsiť počúvať hudbu aj „moderným spôsobom“ t.j. streaming cez internet.

Som toho názoru, že počúvať MP3-ky cez streamingovú službu na dobrej hi-fi zostave je nezmysel a tak som nechcel investovať do drahého sieťového prehrávača.

Už mám kvalitný mutlimediálny prehrávač, ktorý však vôbec nie je určený na hudbu, ale na hry a pozeranie filmov. Ide o úplne maličkú krabičku, ktorá sa na streamingové prehrávače ani náhodou nepodobá.

Ale vedel som, že v spojení s externým DAC-om sa zvuk musí zlepšiť aspoň na nejakú počúvateľnú úroveň.

Nechcel som veľa investovať, tak som cez internet našiel malý prevodník Topping D30 za 100,-EUR, ktorý bol veľmi chválený (ako všetko na internete).

Keď mi tento prevodník prišiel chvíľku som ho počúval a bol som naozaj zaskočený ako hrajú MP3-ky z internetu. Následne som tento prevodník doniesol p. Janečkovi na úpravu – najmä na výrobu nového napájacieho zdroja.

Výsledok ma veľmi prekvapil. Začal som s radosťou počúvať hudbu, ktorú prevažne nemám na CD, ale aj veci, ktoré poznám z mojich CD, na porovnanie s mojím CD prehrávačom a môžem povedať, že táto kombinácia hrá (hoci ide o MP3-ky) lepšie ako môj CD prehrávač hral pred úpravou, čo si myslím, že je úžasné.

Na moje prekvapenie som sa teda „naladil“ na počúvanie hudby cez internet a začal som byť zvedavý, že kam by som sa mohol posunúť keby som mal značkový veľký sieťový prehrávač. Jeden môj kamarát si nedávno kúpil multimediálny sieťový prehrávač / DAC prevodník / digitálny predzosilňovač od známej značky za cenu 1400,-EUR, tak som sa hneď ozval, že či nechce trochu testovať (obľúbená úchylka všetkých hifistov:-).

Môj malý multimediálny prehrávač sme síce nezapojili, ale porovnali sme interný DAC sieťového prehrávača za 1400 EUR s externým DAC-om za 100,-EUR po úprave.

Po zapojení externého upraveného DAC-u Topping D30 bol zvuk jednoznačne menej agresívny, príjemnejší na počúvanie a prirodzenejší. Priestor, detaily, basy či iné parametre boli rovnaké. Inak povedané, externý DAC Topping D30 za 100,-EUR po úprave p. Janečkom bol o niečo lepší ako interný prevodník sieťového prehrávača za 1400,-EUR. Rozhodol som sa, že nemám dôvod investovať do značkového sieťového prehrávača – p. Janečka mi opäť ušetril kopu peňazí svojimi radami a úpravami. A kamarát už rozmýšľa, že ktorý zo svojich komponentov v jeho zostave si dá ako prvý upraviť …

error: Content is protected !!