Teac UD 301

Približne pred dvoma rokmi som si kúpil cez Ebay USB DAC prevodník Teac UD 301,ktorý v danej cenovej kategórii hral z môjho pohľadu počúvateľne,ale nie podľa mojich predstáv. Keďže sa dlhé roky zaoberám zvukom, v minulosti aj živou produkciou, viem ako vyzerá zvuk živých nástrojov ako je trúbka,klavír,basa,bicie, ale hlavne ľudský hlas.

Rozhodol som sa osloviť pána Janečku ktorého poznám už dlhé roky, a viem že sa zaoberá modifikáciami audio komponentov,takže som nešiel úplne naslepo.

Po úpravách sa celkovo zvuk prevodníka ukľudnil, znie sucho, ale nie mdlo, nezlieva sa ako pred úpravou, separácia nástrojov, ako aj priestor a farba zvuku sú výborné.

Konečne je počuť aj úder na činel a jeho kovové telo,celkovo je zvuk dynamickejší,ak je v nahrávke basa tak je ju počuť v plnom rozlíšení,ide hlboko ale nie je typu bum,bicie nástroje ako aj kopák sú počuť a aj cítiť.

Jediným“ negatívom“ je, že ak je v mixáži zvuku spravená chyba tak je ju počuť v plnej kráse ale za to prevodník už naozaj nemôže,chyba vznikla niekde medzi zvukárskym pultom a stoličkou..

Matejovi týmto veľmi pekne ďakujem,z mojej strany veľká spokojnosť.

error: Content is protected !!