Oppo BDP-83 Special edition

Keď sa človek rozhodne investovať do nejakého komponentu tak očakáva, že sa zvuk posunie k lepšiemu aspoň v niečom.

Bol som presvedčený, že moje Oppo BDP-83 Special Edition je už na dobrej úrovni, keďže od výroby malo už samostatnú digitálnu a analógovú audio sekciu pre stereo výstup (a preto označenie „special edition“).

Tak som ho zveril p. Janečkovi, a očakával očakával ešte ďalší, určitý posun.

Modifikácia p. Janečku však ukázala, že zvuk nebol až tak „special“, hoci treba dodať, že samostatná D/A časť pre hlavný stereo výstup od výroby predstavovala určitý základ s ktorým p. Janečka mohol pracovať.

Ak by som povedal, že zmena po modifikácii bola zreteľná, tak to by bol veľmi slabý a nevýstižný popis toho čo sa so zvukom stalo po modifikácii.

Rozdiel bol markantný – výrazne zlepšený.

Zvuk sa „otvoril“, množstvo detailov vyšlo do popredia, ktorých nebolo predtým počuť, zlepšil sa priestor (tzv. soundstage), takisto basy a hlavne dynamika, ktorá je tak potrebná pri počúvaní môjho obľúbeného progresívneho rocku a jazz-rocku.

Treba aj dodať, že sa zlepšil aj obraz, ale to pre mňa nie je prvoradé.

Modifikácia so sebou však priniesla jeden „problém“.

Môj univerzálny prehrávač teraz prehráva CD-čka lepšie ako môj CD prehrávač, s ktorým som bol doteraz veľmi spokojný a v cene do cca 4000 EUR som nič lepšie nepočul.

Takže svoj obľúbený CD prehrávač som musel zo svojej zostavy vyradiť a teraz čaká na odvoz do Brezna.

Bude musieť byť takisto modifikovaný p. Janečkom – veď predsa univerzálny prehrávač nemôže prehrávať CD-čka lepšie ako čistokrvný CD prehrávač!

error: Content is protected !!