„Druhé podanie“-YAMAHA DSP-A1

Zvuková časť  /Postehy majiteľa/

Konečne dorazil.

Po vizuálnej stránke, konkrétne zadná strana s novými reproduktorovými svorkami a konektorom na pripojenie k sieťovému napätiu, je na nerozoznanie od továrenskej montáže.
Nedočkavo som ho pripojil k reproduktorom a začal som si púšťať CD-čka jedno po druhom. Pomaly ale isto som začal nadobúdať pocit, že si púšťam nové disky. S pribúdajúcimi hodinami počúvania sa prejavili hlavne vnútorné úpravy, ktoré spočívali vo výmene operačných zosilňovačov, kondenzátorov, napájacích zdrojov, kabeláže spolu s úpravami koncových zosilňovačov.
Ale aby som neopisoval technickú časť úpravy, po zvukovej stránke sa môj zosilňovač vyčistil, zjemnil,  zneutralizoval a vystúpili detaily.
Nervozita a stres na vysokých frekvenciách sa vytratila. Detaily v hudobnom dianí nie sú „odtrhnuté“ od zvyšných pásiem ale tvoria jeden celok. Pôvodné, mierne nekonkrétne a málo dynamické  basy dostali ten správny „drive“, spoločne s objemom a údernosťou. Podanie priestorovej scény získalo hĺbku, okamžite badateľnú pri nahrávkach veľkého symfonického orchestra ale aj pri ostatných žánroch hudby. A čo je dôležité, ani po dlhšom počúvaní zvuk neunavuje.
Nevyhol som sa ani počúvaniu diskov, ktoré boli nahraté s kompromisom a čo sa týka samotnej nahrávky, aj zneli presne tak – nenastali žiadne umelé „vylepšenia“, ktoré predtým tieto nahrávky na mojom zosilňovači vykazovali.
Skrátka absolútna spokojnosť . 

Rada na záver, ak by som mal investovať do lepšieho a novšieho modelu, musel by som vynaložiť niekoľko násobne viac prostriedkov, ako som v skutočnosti musel investovať do môjho zosilňovača spolu s tuningovou úpravou. Takže vrele odporúčam nespokojným, aby hneď nepredávali svoj starý zosilňovač, ale aby najprv skúsili úpravy u pána Janečku, ktorý je odborník na svojom mieste. Verím, že si ho ešte nejakú  dobu ponechajú, tak ako som to urobil ja.

Pridaj komentár

error: Content is protected !!