AKAI AM95

Ako to bolo pred tým…
Tohto drobčeka som dovliekol domov ako další pokus o posun v reprodukcii klasického sterea. Voľba to nebola zlá, nakoľko to už ale nebol najnovší kus, chcel som mu dopriať zo začiatku len revíziu, taku preventívnu kontrolu, aby šlapal tak ako má pri továrenských nastaveniach. Cez internet som narazil na  p.Janečku, ktorý sa okrem servisu venuje aj tuningu audio komponentov, a po pár telefonátoch som dospel k záveru, že prečo nevyskúšat čo sa z neho dá dostat.
Zosilovač okrem umasteného vnútra-iniciatívy „špecialistu“ ktorý ho vlastnil predomnou, skrýval aj veľké skreslenie ľavého kanála, na môj vkus mal trocha ucinkané výšky a málo výrazný basový základ.
Zvuková časť  /postrehy majiteľa/ Už po prvých momentoch po zapnutí som bol celkom potešený. Basy chytili konkrétny stabilný a pevný základ, mal som pocit ze sa cele podanie môže „o ne opriet“, stredné pasmo sa moc nezmenilo, je ale čistejsie, ale k tomu som nemal výhrady ani predtým.Na výškach sa zosík skľudnil, prestal mať ten nádych cinkania, a začal ich podávat veľmi príjemne a kultivovane.Tak isto som pocítil posun cez interný D/A prevodník, tu sa tiež zvuk zkultúrnil, a určite neurazí a neunaví., aj ked evolúcia D/A prevodnikov ide mílovými krokmi, a tento už niečo pamätá.
Môj hudobný záber je pomerne široký, od Deep Purple, cez Pink Floyd, Brainstorm, Mariana Vargu a Paliho Hammela až po Sade, Dianu Krall alebo Norah Jones a samozrejme klasiku, a môžem povedať, že v žiadnom žánri „drobček“ neťahá za kratší koniec, vie zahrať a vždy príjemne poteší. Dôležité je určite jeho spárovanie s kvalitnými bedňami, a s mojimi Paradigmami si fakt rozumie.
Na záver poviem, určite sa to oplatilo. S prácou p. Janečku som veľmi spokojný, chlapík sa vyzná a odviedol dobrý kus práce, skrátka obrátil by som sa naňho bez váhania znova ( a to teda nemôžem povedat o veľa majstroch).

Pridaj komentár

error: Content is protected !!