Audio Analogue Puccini SE

Zvuková časť./postrehy majiteľa/

Uvedený zosilovač som si kupoval v minulosti (cca 8 rokov) na základe prečítaných recenzií, pre jeho vynikajúce zvukové podanie čo som si aj pred samotnou kúpou ako tak overil posluchom.
Na samotnom zosíku sa mi veľmi páčilo jeho podanie hlavne ženského hlasu a celkovej schopnosti reálneho vyobrazenia jednotlivých hudobných nástrojov v ešte relatívne zaplatiteľnej cenovej hladine samotného prístroja.

Pôvodne sa mi páčilo že neprodukuje „sterilný“ strojový zvuk.
Po samotnej úprave Audio Analogue Puccini Special Edition sa v prvom rade zmenila jeho dynamika, údernosť a razancia.
Jednotlive nástroje získali na kontúrnosti a samotný priestor sa už dá nazývať priestorom.
V mnou napočúvaných pasážach, som jednoznačne postrehol nárast nových detailov a jemných nuancí.
Basová linka sa spresnila, a zostala veľmi dôrazná a razantná.
Stredy sú perfektné detailné spoločne s výškami excelujú. Prekvapilo ma, že aj keď som bol zo zosilovačom v minulosti spokojný, tak takúto zmenu som vôbec nečakal, k pôvodnej originálnej koncepcii by som sa už nevrátil. Písať že  pôvodne hral zosilovač tzv. „ako pod dekou“, sa mi pred vypočutím upravenej mašiny moc nechcelo, ale musím uznať že po vypočutí  upravenej verzie som musel potvrdiť že s  pôvodným zosíkom sa to nedá vôbec porovnávať.
Vďaka p. Janečkovi a jeho firme mám doma citlivo vyladenú mašinu, ktorá nestratila nič zo svojho pôvodného prejavu a nadôvažok je pribudlo veľa na kvalite, detailoch a celkovo sa to posunulo do úplne inej cenovej kategórie.

Technické spracovanie je na vynikajúcej úrovni, môžem len doporučiť.

error: Content is protected !!