„Akvárium“ JVC AX-Z 1010TN

Zvuková časť. /postrehy majiteľa/

Digitálny zosilňovač JVC AX-Z 1010 (akvárium) bol mojím snom už od školských čias. Kedysi okolo roku 1990 stál v prepočte okolo 100 tisíc korún a bol to referenčný zosilňovač od JVC. Svojou technológiou K2 a Digital Pure A sa snažil prirodzený teplý analógový zvuk a môžem potvrdiť, že sa mu to naozaj celkom podarilo.

Jeho podanie zvuku sa mi páčilo ale po dlhšom uvážení som sa aj tak rozhodol, že ho dám ešte zdokonaliť.
Aj v dobrých prístrojoch je vždy čo vylepšiť a nakoniec úpravy sú viditeľné aj na fotkách tak ich nebudem rozpisovať. Naozaj dobrých zosilňovačov mám doma viac ale tento je teraz jednoznačne najlepší. Po odbornom upgrade kde som dal p. Janečkovi voľnú ruku boli zmeny počuteľné okamžite.
 Výrazne sa zvýšila dynamika. Basy sú neskutočne veľké a presné. Výkonová rezerva sa tiež jednoducho nedá prehliadnuť a zvuk je tak presný a príjemný, že ma neustále tlačí do zvyšovania hlasitosti. Stredné pásmo bolo vynikajúce už v originále takže tu som nejaké zmeny nepostrehol. Veľmi ma teší ukľudnenie vysokých frekvencíí, ktoré sú teraz oveľa príjemnejšie a krajšie. Ostré a niekedy až nepríjemné výšky sú bežným javom japonskej techniky. Je to možno aj preto, že majú Japonci trochu iné uši ako my a to ich plechové podanie sa im páči viac.
A nakoniec je tu priestorovosť nahrávok. Tá sa posunula podľa mňa naozaj až na doraz. Samozrejme musí sa v nahrávke nachádzať lebo tento zosilňovač nemilosrdne odhalí všetky slabé miesta. Bola to skvelá práca a p. Janečkovi patrí zaslúžene moja poklona.

error: Content is protected !!