DENON PMA 350SE

Zvuková časť /postrehy majiteľa/

Po vykonaní úprav p.Janečkom som zosilňovač netrpezlivo pripojil do mojej zostavy a čakal ako sa prejavia vylepšenia a či ich budem schopný počuť.O to viacej ma prekvapil  prvý disk s dôverne napočúvanou muzikou.Hneď na prvé počutie sa mi zdalo že počúvam nový zosilňovač zo zvukom vyššej kategórie.

Čo je pre mňa najdôležitejšie hudba začala dýchať a každý nástroj začal mať svoju vlastnú dynamiku a pritom bol pekne oddelený a ohraničený v priestore. Pribudlo kopu nových informácii o ktorých som ani nemal potuchy že sú v nahrávke a pritom bolo všetko celistvé, nenasilné a prirodzené….Nechcem tu rozpytvávať jednotlivé spektra jednoducho začali v mojej obývačke hrať muzikanti a posluch ma bavil ako nikdy predtým. Ďalšia dosť dôležitá vec pre mňa bola zmena na basoch.Až teraz som pochopil ako má znieť kopák s jeho dynamikou a pocitom úderu na blanu a pritom prestal podunievat čo mi predtým dosť prekážalo ….Myslím si že za cenu úpravy ktorú som zaň zaplatil som v „hifi svete“ ešte nespravil lepšiu investíciu a môžem povedať len veľké Ďakujem…

Zvuková časť /SASERVIS/

Zosilňovač po upgrade produkuje veľmi vyrovnaný a precízny zvukový prejav, spoločne s perfektnou dávku priestorovej zložky, hlavne predo-zadnou. Nič sa nezlieva, nástroje pri symfonickej hudbe majú svoju stabilnú a exaktne definovanú pozíciu ktorá sa nemení s pridaním či uberaním hlasitosti. Hlboké tóny sú presné, pevné a v správnom objeme k ostatným spektrám. Celková detailnosť nieje unavujúca, nesnaží sa ohúriť na prvý posluch vymyslenými a falošnými informáciami, naopak drobné nuanse zapadajú do hudby automaticky, plynú jasne, bez stresu na výškach, a únavy pri dlhodobejšom posluchu. Stredové pásmo je farebné a živé, dobre rozlíšené. Postrehnuteľná je dynamická rezerva, zosilňovač aj pri vysokých hlasitostich nestráca kompaknosť, rozlíšenie a suverenitu. 

Nezávislý postreh

Tento  zosilňovač bol vo svojej triede a danej cene zaujímavou voľbou, s relatívne neutrálnym zvukom, ktorý dokázal zahrať. No podanie priestoru bolo ploché a lokalizácia v priestore slabá poplatná cenovej kategórii do ktorej prístroj zapadá. Basy dunivejšie. A ani ostatným nevyčnieval zo štandardu.
Po úpravách som zistil toto:
1. Zvuk sa  skĺudnil ,ale hlavne spresnil v celom spektre dá sa v pohode počúvať .
2. Výšky pocitovo je ich kus menej ,ale sú čisté a veľmi presné. Zreteľne počuť dopad paličky na činel a až potom následné rozozvučanie  činelu. Nevnímam ich ako cinknutie, či zasyčanie, ale sú rozložené do priestoru.
3. Basy presné a kontúrne.
4. Hĺbka priestoru – no je proste veľká a lokalizácia je takmer dokonalá.
5. Zvýšilo sa rozlíšenie tým pribudli detaily, ale aj presnosť. Až teraz sa začali triediť nahrávky na kvalitné a odfláknuté. Zabudnite na  nahrávky s neprirodzenými efektmi, sú síce na prvý posluch ohurujúce ale po čase zistíte že sú doslova nepríjemné až vtieravé. A to je presne to čo nesedí tomuto zosilňovaču, alebo vkusu poslucháča, lebo aparát zosilní len to čo ste doň pustili…zmrvenú nahrávku. Baviť sa o žánroch ktoré mu sedia nemá zmysel. Čo doň pustíte to zahrá v s prehľadom…a to má len 60W no moje Dynaudiá nakŕmi s prehľadom.
Jedná sa o úpravu 14 rokov starého zosilňovača a jednoznačne príjemne prekvapila. Zvukovo priam šokovala. Všetko hrá inak ako pred úpravou a je to veľmi razantný posun k lepšiemu.

error: Content is protected !!