DENON PMA-1560

Na radu p. Janečku som si zaobstaral cez inzerát starší zosilňovač Denon PMA 1560 a hneď po prvom počutí som bol milo prekvapený.
Vzápätí som doručil do Brezna moju staršiu Yamahu RX-V450  a po jej úprave  a vypočutí som neváhal ani sekundu a následne som doručil na úpravy aj Denon.

Najskôr nasledovala oprava  jedného koncového stupňa,/ ktorý bol po oprave, ale neboli použité originálne tranzistory/, tak som ich nechal vymeniť, kompletného vyčistenia všetkých potenciometrov, prepínačov, výmeny operačných zosilovačov, výmeny reproduktorových terminálov, sieťovej prívodnej šnúry. A samozrejme optimalizácii jednotlivých signálových častí,/od vstupu až po výstup/,napájacích zdrojov a podobne.
Zhruba po dvoch mesiacoch som plný očakávania doviezol Denon domov a neváhal som v nedeľu večer o 23:00 ani minútu a hneď som ho zapojil.
Prvá perlička ktorú som pustil bol album Muddy Waters – Folk Singer.
Okamžite som počul nádherný zvuk, čistý hlas, krásny zvuk gitary, proste jedna báseň.
Manželka to definovala asi tak – mám dojem že ten človek sedí u nás v obývačke…
Zimomriavky na chrbte, slovom neopísateľné.
Postupne som vyskúšal albumy ktoré považujem za také svoje etalóny a pri každom som bol milo prekvapený.
V stokrát napočúvaných albumoch som zrazu počul drobnosti ktoré som si nikdy predtým nevšimol, napríklad Eric Clapton Unpluged, nádherná čistota, priestor, dozvuk, ten istý záver – neopísateľne krásny zvuk.
Postupne som prešiel veľa albumov, napríklad Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette – Still Live, Yesterdays, Tribute, všetko úplne nové 180g LP a dojem znova úžasný zvuk, perfektná lokalizácia nástrojov, krásne rozlíšenie detailov. Basy, stredy, výšky, všetko v perfektnej harmónii, nič nepôsobí rušivo.
Neskôr som povyťahoval staré albumy zo 60-tych a 70-tych rokov, Miles Davis, Lou Donaldson, John Coltrane, Duke Ellington, všetko hrá neuveriteľne, o tomto som roky sníval a konečne som našiel prístroj ktorý splnil vďaka p. Janečkovi moje očakávania.

Profesionálna práca, výsledok na najvyššej úrovni, vrelo každému doporučujem.

error: Content is protected !!