Luxman L-550X

Rád by som sa podelil s mojou skúsenosťou v Saservise. Už dlhšie som riešil problémy so zosilovačmi asi cca. rok, skúšal som viacero drahých modelov,v cenovej relácii pár tisíc eur, ale zvukovo mi nejak nesadli.

Nakoniec som našiel jeden starý zosilovač Luxman L-550X, ktorý sa mi zapáčil zvukom a dynamikou. Rok výroby 1982, a samozrejme po pár dňoch začali problémy. Pravý kanál hral tichšie, a po čase ak som zapol equalizér, tak začalo praskanie a chrčanie a ešte sa aj dosť prehrieval.

Kontaktoval som predávajúceho a ten ma ubezpečil,ze zosilovač bol riadne skontrolovaný “odbornikom v servise “ , že chyba môže byt niekde inde.

Začal som hľadať po internete nejakých šikovných technikov na opravu a našiel som pána Janečku.

Čo ma presvedčilo boli recenzie na jeho stránke. Zavolal som a dohodli sme sa,ze zašlem zosilovač k nemu na kontrolu a repas.

Co sa týka komunikácie, hodnotím na jednotku s hviezdičkou.

Dohodli sme repas, a nechal som mu voľnú ruku, nech kľudne urobí akékoľvek modifikácie Pán Janečka mi potvrdil chyby , ktoré sa prejavovali u mňa.

Celkov oprava bola náročná, nakoľko sa jednalo o starý a komplikovaný zosilovač poznačený zubom času ako aj prevádzky.

Po par týždňoch mi došiel domov a nevedel som sa dočkať,kedy ho zapojím, dokonca som si zobral kôli tomu pol dna dovolenku :))

Po zapojení,tak som ostal sedieť a neveril som ako ten zosilovač hrá..

Zvuk absolútne famózny.. Neskutočná dynamika, vynikajúce presné výšky a krásne teplé stredy. A to všetko hralo bez equalizéra!!!

Úplne všetko na nule !!!

Samozrejme, ak som zapol equalizér, tak sa dali basy a výšky nastaviť podla môjho gusta,ale toto už vôbec nieje potrebné!

Zavolal som aj kamaráta audiofila a ten sedel a len krútil hlavou ako úžasne to hrá. Poviem vám,že som bol spokojný nie na 100% ale asi na 180%, nakoľko som ho počul pred repasom, ale po repase a úpravách to je úplne úžasne,a podľa slov pána Janečku: Hrá to niekde úplne inde..

Fakt môžem len odporučiť prácu pána Janečku,a už sa chystám na ďalší upgrade, ďalšie veci čo mám doma.

Som rád,že som spoznal takého odborníka,lebo takto funguje profesionál vo svojom obore.

Je tu veľa”odborníkov” s Kontoxom a vzduchom, ktorý Vám vyčistia zosilovač ale to je asi všetko…Ďakujem….

error: Content is protected !!